close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • sell article

  جدید ترین مطالب
  بخش بایگانی

  انواع روش‌هاي پيکرتراشي

  پنجشنبه 5 خرداد 1401
  • نویسنده :
  • بازدید : 17 مشاهده

  انواع روش‌هاي پيکرتراشي

  پيکرتراشي چيست؟

  پيکرتراشي، طيف گسترده‌اي از روش‌هاي پزشکي را در بر مي‌گيرد که اهداف زير را دنبال مي‌کنند:

  • کم کردن چربي‌هاي نواحي خاصي از بدن
  • تغيير شکل بدن براي رسيدن به ظاهري لاغرتر، زيباتر و متناسب‌تر

  تکنيک‌هاي مختلفي براي پيکر تراشي وجود دارد برخي از آن‌ها روش‌هاي جراحي و برخي ديگر روش‌هاي غيرجراحي را شامل مي‌شوند. پزشک تشخيص مي‌دهد کدام‌يک از اين تکنيک‌ها مناسب بيمار است. در ادامه با اين روش‌ها آشنا خواهيم شد.

  ليپوست چيست؟

  ليپوست يکي از جديدترين دستگاه‌هاي لاغري و نسل جديدي از دستگاه ليپوماتيک است که مي‌تواند چربي‌هاي موضعي بدن را تخليه کند. فناوري LIPOSAT جديدترين و بهترين روش کانتورينگ بدن از سال 2016 است. با کمک اين دستگاه مي‌توان تناسب اندام و زيبايي را تجربه کرد. اين دستگاه مجوزهاي سازمان غذا و داروي آمريکا و وزارت بهداشت را دارد. همچنين از تمامي مزاياي روش بادي‌ جت (body jet) برخوردار است، با اين تفاوت که قدرت بيشتري دارد و براي افرادي که چربي بيشتري دارند، مناسب‌تر است.

  اين روش به‌دليل توانايي خارق‌العاده‌اي که در کاهش حجم زيادي از چربي‌هاي بدن دارد، نوآورانه‌ترين روش براي درمان چاقي است.

  مراحل انجام عمل ليپوست

  liposat يک روش بي‌خطر براي از بين بردن چربي‌هاي اطراف ران، پهلوها و غبغب است. اين روش نسبت به روش‌هاي قديمي مانند ليپوساکشن، يک روش کارآمدتر براي کاهش چربي‌هاي مقاوم به ورزش و رژيم غذايي است که کمترين عوارض جانبي را بر جا مي‌گذارد.

  مراحل عمل به اين شکل است که پزشک پس از بي‌حسي موضعي و استريليزه کردن محل مورد نظر، دستگاه را به‌منظور از بين بردن چربي اضافي به منطقه تحت درمان وارد مي‌کند. سپس چربي به امولسيون تبديل شده و با مکش از بدن خارج مي‌شود.

  به اين دليل که جراح برش‌هاي ريزي در منطقه تحت درمان ايجاد مي‌کند، اين روش را جراحي جزئي نيز مي‌نامند.

  در اين روش، هنگام تخليه چربي، براي جلوگيري از کبود شدن پوست، تزريق چربي با دستگاه ليپوست توسط جراح در فاصله 2.5 سانتي‌متري زير پوست انجام مي‌شود.

  بادي جت چيست؟

  ورزش و رژيم غذايي در دسترس‌ترين و ساده‌ترين راهکار براي رهايي از شر چربي‌هاي اضافه بدن به‌شمار مي‌روند. در صورت عدم‌کسب نتيجه مطلوب از ورزش يا رژيم غذايي، امروزه تکنيک‌هاي جديدي براي خارج‌سازي چربي اضافه از بدن يا پيکرتراشي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. از جمله روش‌هاي نوين در اين زمينه مي‌توان به بادي جت اشاره کرد.

  بادي جت يک روش نوين و جديد ليپوساکشن با کمک آب است که براي از بين بردن چربي اضافي از معده ، ران‌ها ، باسن، شکم و بازوها استفاده مي شود. هدف از بکارگيري تکنيک‌هاي مختلف، رفع معايب روش سنتي و قديمي ليپوساکشن است.

  اساس اين روش، جداسازي بافت چربي با جريان پرفشار آب و مکش همزمان آن است. مزاياي بسياري براي اين روش عنوان شده که از جمله آنها مي‌توان به دوره نقاهت کوتاه، کاهش درد و خونريزي و نداشتن بخيه و جاي زخم اشاره کرد. البته برخورداري از اين موارد، نيازمند داشتن سلامت کامل جسماني، ثبات وزن و نداشتن اضافه وزن شديد است.

  مراحل انجام عمل بادي جت

  در واتر جت برخلاف ساير تکنيک‌هاي ليپوساکشن، از فشار آب براي چربي‌کشي استفاده مي‌شود. در واقع دستگاه بادي جت (Body Jet) جدا کردن چربي را با کمک جريان پرفشار آّب انجام مي‌دهد. اين در حالي است که ساير تکنيک‌هاي ليپوساکشن از اشعه ليزر يا مايعات متورم‌ساز براي سست کردن چربي بهره مي‌گيرند.

  در اين روش آسيب بافتي کمتري ايجاد مي‌شود، که منجر به تورم و کبودي کمتر و بهبود سريعتر مي‌شود.

  در واتر جت، مکش چربي همزمان با فشار جريان آب است و به همين دليل عمليات چربي‌کشي بسيار سريع‌تر انجام مي‌شود.

  ناگفته نماند که مواد حاصل از مکش دستگاه بادي جت، براي تزريق چربي نيز کاربرد دارد. اين مواد به‌دليل حفظ ساختار، در برجسته‌سازي يا حجيم‌سازي ساير بخش‌هاي بدن (گونه، سينه و…) قابل استفاده است.

  اين عمل بدون نياز به بستري شدن و به صورت سرپايي انجام مي‌شود. براي شروع، ابتدا بيمار تحت بيهوشي موضعي قرار مي‌گيرد. البته گاهي امکان استفاده از بيهوشي عمومي نيز وجود دارد. طبق فيلم بادي جت، برش‌هاي کوچکي در محل موردنظر براي دسترسي به بافت چربي ايجاد مي‌شود.

  مرحله بعد مربوط به واردکردن لوله دستگاه تا رسيدن به عمق موردنظر است. لوله دستگاه واتر جت، پراکنده کردن آب با زاويه 360 درجه را بر عهده دارد. به اين ترتيب، بافت چربي به کمک جريان پرفشار آب سست و جدا مي‌شود.

  در اين روش، نگراني درباره آسيب به ساير بافت‌ها و عروق خوني وجود ندارد. در پايان تجهيزات خارج و محل برش، پانسمان مي‌شود.

  ليپوماتيک غبغب چيست؟

  ليپوماتيک غبغب به‌عنوان يکي از بهترين و موثرترين روش‌هاي جراحي زيبايي براي رفع غبغب شناخته مي‌شود. اجزاي بخش پاييني صورت (شامل لب پايين، چانه و بالاي گردن) با زواياي استانداردي نسبت به هم قرار دارند. گاهي انباشتگي بيش از حد چربي يا از بين رفتن خاصيت الاستيک پوست، موجب از بين رفتن تناسب اين بخش و ايجاد غبغب مي‌شود.

  راه‌هاي مختلفي براي رفع اين مشکل وجود دارد که در دو گروه جراحي و غيرجراحي قرار مي‌گيرند.

  درمان و از بين بردن غبغب براساس عامل ايجادکننده انجام مي‌شود. در صورتي که غبغب به‌دليل تجمع چربي در محدوده چانه ايجاد شده باشد، ليپوماتيک يکي از بهترين گزينه‌هاست. در واقع ليپوماتيک تنها مختص تخليه چربي شکم و پهلو نيست، بلکه براي لاغر کردن بخش‌هاي ديگر بدن مانند غبغب صورت نيز کاربرد دارد.

  زمان جراحي يا درمان در اتاق عمل

  مدت زمان عمل ليپوماتيک صورت و غبغب در اين روش بسيار کوتاه است و حدود 45 دقيقه به طول مي‌انجامد. البته زمان کار ممکن است براساس شرايط بيمار (حجم زياد چربي، نياز به روش‌هاي مکمل و…) افزايش پيدا کند.

  عمل ليپوماتيک شکم و پهلو چيست؟

  ليپوماتيک شکم و پهلو نوعي عمل جراحي زيبايي مرتبط با کاهش وزن و يکي از معروف‌ترين روش‌هاي پيکرتراشي است. اين عمل موجب خارج‌سازي چربي‌هاي انباشته در اطراف شکم و پهلو مي‌شود.

  بيشتر افراد چاق از وجود مقادير بالايي چربي در اطراف شکم و پهلوي خود رنج مي‌برند. بخش بزرگي از چربي‌هاي محدوده شکم از نوع زيرپوستي است. البته در اين شرايط، چربي احشايي موجود در حفره شکمي، برجستگي شکم را بيش از پيش نمايان مي‌کند. آب کردن چربي‌هاي اضافه، فرآيند دشواري است و گاهاً با استفاده از رژيم غذايي يا افزايش فعاليت‌هاي بدني حاصل نمي‌شود به همين منظور برخي افراد ليپوماتيک را براي از بين بردن چربي شکمي انتخاب مي‌کنند.

  مراحل عمل جراحي

  ليپوماتيک شکم بسيار شبيه به ساکشن شکم انجام مي‌شود. در اين روش، ابتدا با توجه به شرايط بيمار، پزشک بيهوشي يا بي‌حسي موضعي را براي فرد انجام مي‌دهد.

  در مرحله بعد، پزشک چند برش کوپک روي شکم فرد ايجاد مي‌کند. برش‌ها در محدوده شکم (اطراف ناف) و پهلو هستند و اندازه آن‌ها بسيار کوچک و طول آن‌ها بين 2 تا 5 ميلي‌متر متغير است.

  سلول‌هاي چربي در اين روش با امواج فراصوت، لرزش و گردش محوري شکسته مي‌شوند. در اين مرحله، لوله کانولا وارد محل برش مي‌شود و با ارتعاشات حاصل از دستگاه خلاء به جلو و عقب رانده مي‌شود. چربي‌ها با اين روش، استحکام خود را از دست داده و بدون تخريبِ ساختار سلولي جدا مي‌شوند. در پايان، چربي از طريق منفذ نوک کانولا به داخل پمپ مکيده مي‌شود.

  ليپوماتيک ران چيست؟

  ليپوماتيک ران شاخهاي از عملهاي زيبايي پيکرتراشي است که براي خارجسازي چربيهاي اضافه محدوده ران استفاده ميشود. اين عمل موجب خوشفرم شدن و لاغري ران‌ها مي‌شود. عمل ليپوماتيک براي بخشهاي مختلف ران از جمله بخش داخلي، خارجي، جلويي و پشتي کاربرد دارد. به همين دليل، روشهاي مختلفي از اين عمل با عنوان ليپوماتيک بغل ران، ليپوماتيک خارج ران و… به متقاضيان ارائه ميشود.

  مراحل عمل جراحي

  براي شروع عمل ليپوماتيک ران، ابتدا نواحي داراي چربي اضافي در قسمت داخلي يا خارجي ران نشانه‌گذاري مي‌شود و فرد تحت بيحسي موضعي قرار ميگيرد. البته در برخي موارد، پزشک از روش بيهوشي براي بيمار استفاده ميکند. سپس شکافهاي کوچکي (6-2 ميلي‌متري) روي پوست براي ورود لوله کانولا ايجاد مي‏کند. لوله کانولا با اين روش وارد بافت چربي شده و با حرکات چرخشي و ارتعاشيِ خود، سلول‏هاي چربي را جدا ميکند. در پايان سلولهاي چربي گسسته شده و به کمک دستگاه مکش يا ساکشن خارج ميشوند.

  ابدومينوپلاستي يا تامي تاک، نوعي عمل پيکرتراشي است که چربي و پوست اضافي را از بين مي‌برد. شکم صاف در واقع همان چيزي است که اکثر افراد از طريق ورزش کردن و کنترل وزن به‌دنبال آن هستند.

  گاهي اوقات اين روش‌ها نمي‌توانند آن‌ها را به اهدافشان برساند. حتي افراد داراي وزن نرمال نيز ممکن است شکمي بيرون‌زده و بزرگ داشته باشند.

  اين عمل در اکثر موارد، ماهيچه‌هاي ضعيف يا جداشده را ترميم مي‌کند و باعث ايجاد شکمي صاف و سفت مي‌شود. علاوه بر شکم، ابدومينوپلاستي بيني و پهلو نيز انجام مي‌شود و به از بين بردن چربي در اين نواحي مي‌پردازد.

  مراحل عمل ابدومينوپلاستي

  عمل تامي تاک شامل مراحل زير است:

  مرحله 1-بيهوشي

  براي راحتي بيمار طي مراحل جراحي ممکن است داروهايي تجويز شود. اين داروها شامل آرام‌بخش داخل وريدي و بيهوشي عمومي است. پزشک تشخيص مي‌دهد کدام گزينه مناسب بيمار است.

  مرحله 2-برش

  ابدومينوپلاستي کامل شامل يک برش افقي جهت‌دار در حد فاصل خط رويش موي ناحيه شرمگاهي و زير ناف است.

  ظاهر و طول برش، بسته به ميزان تجمع چربي در زير پوست و نوع تامي‌تاک مي‌تواند متفاوت باشد. پس از برش مناسب، پوست برداشته مي‌شود و بافت ماهيچه‌اي شکم که تضعيف شده بود، ترميم مي‌شود.

  برش دومي که اطراف ناف زده مي‌شود براي دسترسي به چربي‌هاي زير پوست شکم لازم است.

  بعد از خارج شدن چربي‌هاي شکم بنا به تشخيص جراح فوق‌تخصص پلاستيک، پوست اضافي برداشته شده و بافت اطراف آن به يکديگر بخيه زده مي‌شود. سپس بايد با توجه به مهارتي که جراح متخصص دارد، موقعيت مکاني ناف به درستي تعيين و زيبايي ظاهري شکم حفظ مي‌شود.

  مرحله 3-بستن برش‌ها

  در اين مرحله، جراح با استفاده از بخيه، چسب‌هاي پوستي يا کليپس‌هاي جراحي، بخيه را مي‌بندد.

  مرحله 4-ديدن نتايج

  مشاهده نتيجه مثبت عمل، آخرين مرحله از انجام جراحي ابدومينوپلاستي است. نتيجه جراحي زيبايي شکم مي‌تواند باعث تخت شدن شکم و محکم‌تر شدن بافت آن شود. اين جراحي متناسب با وزن و شکل ظاهري اندام بيمار انجام مي‌شود.

  منبع : https://zibaclick.com/

  https://unsplash.com/@mandyrobe4

  https://www.evernote.com/shard/s357/sh/4043715f-0140-48eb-af73-cb35e1b4c734/7ec4a082d9c7172872e0da876b9ca718

  https://coub.com/mandyrobe4

  https://3dwarehouse.sketchup.com/user/f69e9d68-2c32-4f83-b2fe-ca313aaac80c/Shah-S

  https://giphy.com/channel/MandyRobe4

  https://www.fanfiction.net/u/15389814/

  https://seekingalpha.com/user/56343489/comments

  https://www.spreaker.com/user/16492858

  https://justpaste.it/6d65b

  https://www.atlasobscura.com/users/mandyrobe4

  https://disqus.com/by/mandyrobe4/about/

  https://8tracks.com/mandyrobe4

  عارضه پوست مرغي و روشهاي درمان آن

  تظرات ارسال شده